معاونت بین الملل- تاریخچه معاونت بین الملل
تاریخچه معاونت بین الملل

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۳/۱ | 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران 


 


دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران برخاسته از انقلاب شکوهمند اسلامی در زمره سه دانشگاه برتر علوم پزشکی پایتخت، و در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور بعنوان دانشگاه تیپ "یک" فعالیت می نماید. این دانشگاه با دارا بودن اساتید فرهیخته و اعضا هیات علمی مجرب و صاحب نام در سطح ملی و بین المللی نسبت به تربیت دانشجویان مومن و متعهد و متخصص در رشته های علوم پزشکی کشور اهتمام ورزیده است.

فراهم سازی محیطی بدور از دغدغه های گوناگون دانشجویی برای رسیدن به دو رسالت مهم دانشگاه یعنی آموزش و پژوهش از یک سو و نیز پرورش و تربیت دانشجویانی فرهیخته و همچنین تولید و ترویج علم و پاسخگویی به نیازهای جامعه جزو اولویت های این دانشگاه است.

به فرموده رهبر معظم انقلاب "دانشگاهی شکوفا و پرنشاط است که در آن علم عزیز و عالم عزیز است. استاد کرامت دارد و دانشجویی کرامت است."

لذا ما نیروی انسانی را سرمایه اصلی خود دانسته و با بهره گیری از شیوه های نوین آموزشی و فناوری های پیشرفته به ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و مشاوره به متقاضیان در حوزه های مختلف از جمله آموزش عالی، صنعت، فرهنگ و اجتماع در سطح ملی، منطقه ای و بین‌المللی می پردازیم. این دانشگاه تعالی و بالندگی خود را در ایجاد فضای رقابتی سالم علمی در کشور و سایر کشورهای جهان با رعایت اصول اخلاق اسلامی و عدالت محوری می بیند.

تاریخچه معاونت بین‌الملل


 


معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران درفروردین ماه 1392 تشکیل گردیده است، اما سابقه فعالیت‌های آن به زمان تأسیس دفتر روابط دانشگاهی و بین‌المللی دانشگاه در سال 1364 بازمی‌گردد. این دفتر، فعالیت‌های خود را در بدو تأسیس دانشگاه در حوزه معاونت پژوهشی آغاز کرد و پس از آن بصورت مستقل زیر نظر حوزه ریاست در بخش های مختلف آموزشی و پژوهشی در سطح دانشگاه به ادامه فعالیت پرداخت.

 پس از تغییرات در ساختار سازمانی دانشگاه و تشکیل معاونت بین الملل در کنار سایر معاونت های دانشگاه، وظایف خود را در قالب چهار مدیریت به شرح ذیل ادامه می دهد:

·         مدیریت برنامه ریزی اعتبار بخشی، رتبه بندی و همکاری های علمی بین‌المللی

·         مدیریت بورس‌ها، مأموریت‌های علمی و گنگره های بین المللی

·         مدیریت توسعه همکاری های علمی و روابط بین المللی

·         مدیریت توسعه منابع و پشتیبانی

معاونت بین الملل دانشگاه می کوشد تا با بهره گیری ازآخرین دستاوردهای علمی و فناوری های جدید و تبادل اطلاعات با سایر دانشگاه ها، نهادها و سازمان های علمی در سطح ملی و بین المللی، علاوه بر ارتقاء سطح علمی دانشجویان و اعضاء هیات علمی، دستاوردهای علمی دانشگاه را نیز در مجامع علمی داخلی و خارج کشور معرفی و ارائه نماید.

چشم انداز:

از آنجا که توسعه و گسترش مرزهای دانش نقش بدیهی در رشد و تعالی جامعه دارد لذا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران با پشتوانه چندین سال پیشینه موثر در زمینه آموزش و پژوهش، می کوشد در آینده ای نزدیک به اهداف ذیل نائل آید:

·         تحقق اهداف تعریف شده در سند چ

نشانی مطلب در وبگاه معاونت بین الملل:
http://iums.ac.ir/find.php?item=120.8465.41379.fa
برگشت به اصل مطلب