بیوگرافی دکتر مامک افتخاری

خانم دکتر مامک افتخاری  درس آموخته رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند که  از آذرماه 1398 فعالیت خود را در معاونت بین الملل آغاز کردند. ایشان از فروردین ماه 1401 بعنوان معاون آموزشی در پردیس بین الملل مشغول به فعالیت هستند.

 

گفتگو و مصاحبه ای داریم با ایشان در خصوص برنامه های آموزشی و  نیز درخصوص وضعیت آموزش در پردیس بین الملل در سال 1402

 

 

 

  1. وضعیت فعلی دانشجویان در پردیس بین الملل چگونه است ؟

  درحال حاضر بالغ بر 2200 دانشجوی ایرانی و خارجی در پردیس بین الملل در رشته های مختلف از مقطع کارشناسی نا فلوشیپ مشغول به تحصیل هستند.دانشجویان خارجی از 14 کشور مختلف می باشند. از نیمسال اول 1402-1401 عده ای از دانشجویان خارجی در مقطع MBBS در شهر قدس شروع به آموزش کردند و سپس کمپوس حضرت رسول اکرم (ص) در طبقه آخر مرکز آموزشی درمانی حضرت رسول اکرم (ص ) از نیمسال دوم 1401-1402 آغاز به کار کرد . این در حالی است که عده کثیری از دانشجویان در کمپوس همت در حال تحصیل هستند .

در نیمسال دوم 1402-1401  به طور همزمان تعداد 375 دانشجو در سه کمپوس شهر قدس – حضرت رسول اکرم (ص) و همت در ترم اول MBBS شروع به تحصیل نمودند.

 

  1. برنامه سال 1402 جهت جذب دانشجو در پردیس بین الملل چیست ؟

از آنجا که بین الملل سازی یکی از استراتژی های اصلی ریاست محترم دانشگاه است لذا در این راستا قصد داریم در نیمسال اول 1403-1402 تعداد 700 دانشجوی بین الملل در مقطع MD و MBBS جذب کنیم . روند ساخت ده کلاس درس یکصد نفره در محوطه دانشگاه از چندی قبل آغاز شده است و امیدواریم تا ابتدای مهرماه کلاس ها به بهره برداری برسد تا درخصوص فضای فیزیکی با مشکلی مواجه نباشیم .

جهش در جذب تعداد دانشجویان بین الملل مطلبی است که نیاز به همکاری درون سازمانی در حوزه های مختلف دارد. بدیهی است با کمبود در فضای فیزیکی آزمایشگاهی و کمبود استاد مسلط به زبان انگلیسی مواجه خواهیم بود که نیازمند برنامه ریزی میباشد. در همین راستا  طی 2 ماه آینده جلساتی مشترک بمنظور آماده سازی تمام ارکان دانشگاه برای پذیرش دانشجویان جدیدالورود برگزار خواهد شد تا همه همگام با هم در تحقق این مهم سهیم باشیم.

 

  1. افق پیش روی معاونت بین الملل را در حوزه آموزش چطور پیش بینی می کنید ؟

 

من به شخصه امیدوارم با برنامه ریزی منظم از یکسو و همکاری و حمایت سایر بخش های دانشگاه بالاخص گروه های محترم آموزشی بتوانیم در راستای رفع مشکلات دانشجویان گام موثری برداریم .

دانشجوی جذب شده خارجی توان علمی متفاوتی با دانشجویان ایرانی دارند لذا برنامه ریزی جهت برگزاری کلاس های آموزشی کمک درسی از سایر برنامه های پیش روی معاونت آموزشی پردیس بین الملل می باشد .

استفاده از توان بالقوه اساتید مشاور نیز می توان در افزایش توانمندی علمی دانشجویان و رفع مشکلات یادگیری آنان مثمر ثمر باشد.

لزوم اخذ مدرک معتبر زبان فارسی(  گواهی سامفا ) برای دانشجویان خارجی که با بیمار در ارتباط هستند قبل از شروع دوره بالینی را با جدیت تمام دنبال خواهیم کرد.

در خاتمه بر خود واجب می دانم از تمام عزیزانی که پردیس بین الملل را در نیل به اهدافش یاری رساندند نهایت قدردانی را بعمل بیاورم . بدیهی است بدون عزم همگانی دستیابی به این اهداف میسر نخواهد شد.

 

 

 

  • لطفا در تنظیمات صفحه گروه های خبری را جهت نمایش انتخاب نمایید.
Template settings